• 58 içerik
  • 12 kategori
  • 0 yorum
  • 5 tane de

CONTENT AYARLARI

SAYFALAMA AYARLARI

RENK AYARLARI

  • admin

  • 79

  • Kasım 2, 2017

  • 0

  • 2

10 Adımda Kendinizi Tanıyın

10 Adımda Kendinizi Tanıyın

Hayata daha pozitif bakabilmek, her şeyden önce kendimizi tanımaktan geçiyor. Bunu adım adım nasıl yapabileceğimizden bahsetmek gerekirse;

1} Doğal Olmak 

Kendimiz olmak, bir başkasıyla kendimizi kıyaslamadan doğal halimizi yansıtabilmek, kısacası ‘ Olduğumuz gibi görünmek ya da göründüğümüz gibi olmak’ ilk adımlardan biri.

2] Alçak Gönüllü Olmak Huzur için en doğru yol alçak gönüllü olabilmek ve olaylar karşısında bu tutumumuzu koruyabilmek.

3} Eleştiriye Açık Olmak Hiçbirimizin kusursuz ve hatasız olmadığını, hepimizin yer yer eleştirilebilecek yönleri olduğunu kabullenmek, bu adımda bizlere fazlasıyla yol gösterebilir.

4} Sorumluluk Duygusuna Sahip Olma

Kendimizi tanımanın ve potansiyelimizi anlayabilmenin en gerekli yollarından biri sorumluluk alabilmektir.

5} Yeniliğe Açık Olmak

Yeni durum ve fikirlere açıklık, kendimizi geliştirebilmek ve ruhsal anlamda esneklik kazanabilmek konusunda önemli bir adım.

6} Değişime Kendimizden Başlamak

Kendimizi tanımak ve yeri geldiğinde yeniden keşfedebilmek istiyorsak, buna önce kendimizi değiştirmekten başlamalıyız Örneğin; nelere daha çok öfkelendiğimizi ve bu durumla nasıl başa çıktığımızı gözden geçirirsek, kendimizi daha az yıpratabilecek yollar bulabilir, mutluluğa daha çok yer açabiliriz.

7} Göz Teması

Karşımızdakini en doğru şekliyle anlayabilmekte ve kendimizi daha rahat ortaya koyabilmekte en önemli olan göz teması kurabilmektir.

8} Affetmek

Ruhumuzda huzura daha çok yer açabilmek ve stres düzeyimizi azaltabilmek için en gerekli şeylerden biri de affedebilmek.

9} Haklı Çıkmaya Odaklanmamak

Her zaman, her konuda haklı olma inadımızdan vazgeçip, önce anlamak için yola çıkarsak, olaylara daha objektif bakabilir ve çözüme daha fazla yakınlaşabiliriz.

10} Kendimize Zaman Ayırmak Kendimizi mutlu edecek ya da yaşadıklarımızı gözden geçirebilecek zamanlar yaratmak da önemli yollardan.

 

 

 

 

 

admin

Yazar: admin

#admin

Profil sayfanızdan burayı doldurunuz.

58 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.